BESKYD RALLYE 2015

Beskyd_webkvalita-page-001

V termíne 23.-26.7. 2015 sa uskutoční už 18. ročník tradičnej medzinárodnej prehliadky historických vozidiel s názvom Beskyd rallye. Toto stretnutie historických vozidiel vyrástlo na najväčšie svojho druhu na Slovensku. Privíta viac než 150 posádok (viď. ŠTARTOVÁ LISTINA) z celej Európy a po prvý krát je súčasťou Rallye Europe Centrale z nášho partnerského klubu vo Francúzskom meste L´Isle-Adam.

Tento rok budú mať účastníci Beskyd rallye, vďaka spolupráci s Moravsko-sliezskym krajom a  partnerskými mestami a obcami, možnosť v rámci bohatého sprievodného programu navštíviť zaujímavé technické pamiatky a rekreačné strediská.

Táto  spanilá jazda historických vozidiel Beskydskou krajinou je už tradične rozdelená na dve etapy:

Tá prvá – Moravská prevedie účastníkov z Malenovíc do Ostravy, kde budú mať možnosť navštíviť najväčšie banícke múzeum Landek park a národnú kultúrnu pamiatku Dolní oblast Vítkovice. Ďalšou zastávkou bude mesto Frýdlant nad Ostravicí, odkiaľ po výstave vozidiel nasleduje cieľ etapy.

Na ďalší deň, t.j. v sobotu 25.7. sa uskutoční druhá etapa s podtitulom Slovenská.  Tá začne opäť v Malenoviciach, bude pokračovať  cez Mosty u Jablunkova do rekreačného strediska Veľká Rača, kde je pre účastníkov pripravený výstup lanovkou a adrenalínová zábava na najdlhšej bobovej dráhe. Po ceste do Krásna nad Kysucou bude zastávka na námestí v Oščadnici. Po obede sa vozidlá presunú na pešiu zónu do Čadce a odtiaľ na tradičnú súťaž elegancie v Turzovke. Nakoniec sa kolóna vozidiel presunie cez Staré Hamry späť do Malenovíc na slávnostné ukončenie celého podujatia.

Tešíme sa na stretnutie!

Rebeka Dostálková

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s