BESKYD RALLYE 2016

rallye beskyd plagat hotovy tlač

– Tlačová správa z 18.7. 2016 –

Už o 10 dní vypukne 19. ročník Beskyd rallye! Opäť sa podarilo do bodky naplniť slogan ´spanilá jazda beskydskou krajinou´, keďže počas dvoch etáp navštívime malebné Beskydy na Morave, Slovensku aj v Poľsku.

Pre návštevníkov a obyvateľov miest a obcí, ktorými bude naše podujatie prechádzať sme pripravili neopakovateľné múzeum na kolesách, ktoré bude mať viac ako 150 exponátov a bude možné si ho obzrieť počas jednotlivých zastávok na našej trase.

Podujatie začína vo štvrtok 28.7. príjazdom jednotlivých posádok. Nadšení turisti z radov veteránistov môžu prísť skôr a spríjemniť si úvodný deň výstupom na Lysú horu, turistika Vám zaberie cca. 4 – 5 hodin (krásne počasie je, samozrejme, objednané). V rámci večerného otvorenia podujatia sme pripravili novinku, ktorou bude slávnostné odovzdávanie štartových čísel.

Piatková Moravská etapa nás zavedie do častí regiónu, ktoré sme ešte s veteránmi nenavštívili. Hlavnou zastávkou prvej etapy je Valašské Meziřičí /námestie 10:00 – 13:00 / kde bude pripravený bohatý sprievodný program. Vozidlá budú zaparkované na prekrásnom historickom námestí a účastníci budú mať možnosť navštíviť galériu v areáli zámku Žerotínú a zúčastniť sa exkurzie v priestoroch jedinečnej gobelínovej manufaktúry, v ktorej vznikajú prekrásne textilné umelecké diela a reštaurujú sa tam umelecké skvosty. Po kultúrnom zážitku je pripravený obed v zámockej reštaurácii s výhľadom na mesto. Poobede vyrazí kolóna naleštených vozidiel a motocyklov do Vsetína /Dolní náměstí 13:30 – 15:00 / kde ju privíta tradičná cimbalová muzika. Po príjemnej zastávke sa bude pokračovať do obľúbenej Karolinky /centrum 15:00 – 17:00 / Tam bude okrem tradičných frgálov, na ktoré sa mnohí tešia celý rok pripravená aj návšteva novootvoreného sklárskeho múzea. Z Karolinky sa už posádky vyberú späť do Frýdlantu nad Ostravicí / parkovisko OMA 17:30 – 18:30 / kde na parkovisku pri kultúrnom dome prebehne komentovaná prehliadka zúčastnených vozidiel. Odtiaľ sa presunieme späť na základňu – do Malenovíc a nabitý deň bude pokračovať večerným programom.

V sobotu 30.7. sa chystá etapa, ktorá nás zavedie cez 3 štáty. Z Malenovíc najskôr zamierime do Poľska. Tam bude prvou zastávkou kúpeľné mesto Ustroň /ul.Partizánov 9:30 – 11:00/ kde bude možnosť nahliadnuť do zaujímavého múzea motocyklov. Ďalej budeme pokračovať do Wisly /námestie 10:00 – 13:00 / ktorá je centrom poľských Beskýd. Zaparkujeme na obrovskom námestí a okrem možnosti navštíviť múzeum Beskýd sa budú môcť návštevníci vyviesť lanovkou na skokanský mostík a v obecnom dome si vychutnať výborný obed. Poobedňajšia trasa svojim profilom preverí výkonnosť historických vozidiel a zavedie nás späť na Moravu – do Jablunkova, odkiaľ sa cez Milošovú dostaneme na Slovensko, kde bude prvou zastávkou mesto Čadca/ul.Palárikova 14:00 – 15:00/ Hlavný poobedný program v Turzovke /centrum 15:30 – 17:00/ bude tvoriť už tradičná divácka súťaž elegancie. Z Turzovky sa presunieme späť do Malenovíc, kde sa večer uskutoční slávnostné vyhodnotenie celého preteku.

Na záver treba spomenúť, že tento ročník bol koncipovaný tak, že na trase sa síce nachádza menej zastávok, no o to s bohatším programom. To znamená, že medzi jednotlivými zastávkami budú dlhšie prejazdy – každý deň tak najazdíme okolo 160km, spolu to bude cca. 320km.

Veríme, že vaše naleštené tátoše to zvládnu, vy si užijete spanilú jazdu krásnou beskydskou krajinou a tešíme sa na stretnutie!

Tak už onedlho dovidenia, priatelia!

Václav Dostálek – riaditeľ Beskyd rallye

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s