Beskyd Rallye 2014

BeskydRallye_ukazka

SPANILÁ JAZDA BESKYDSKOU KRAJINOU

Uplynulý víkend brázdili kľukaté cesty Beskýd naleštené veterány. Na najväčšom česko-slovenskom stretnutí s názvom Beskyd rallye sa totiž zišlo viac než 140 dobovo oblečených posádok z celej Európy.

Krásne automobily a motocykle spolu absolvovali dve trasy- moravskú a slovenskú, v rámci ktorej toto múzeum na kolesách navštívilo Veľké Rovné, Kysucké Nové  Mesto, Krásno nad Kysucou, Čadcu a Turzovku. Keďže rok výroby najstarších kusov sa pohyboval už okolo roku 1924, návštevníci  mohli obdivovať naozaj exkluzívne vozidlá.  Za zmienku stojí napríklad najstaršie vozidlo – Praga Picollo z roku 1924, na ktorej prifrčal pán Petr Starý, ako aj dámska posádka pani Šulcovej na motocykli BSA 770 z roku 1928.

No o zaujímavý program mali postarané nielen návštevníci, ale aj samotní účastníci rallye, ktorí po trase navštívili rôzne múzeá a zámky. Veľmi sa im páčila napríklad expozícia klobúkov Tonak v Novom Jičíne, Tatra múzeum v Kopřivnici, výstava drotárstva vo Veľkom Rovnom  či zámok v Kuníne.

V sobotu večer nasledovalo slávnostné vyhodnotenie celého podujatia, z ktorého si svoj víťazný pohár odniesla každá jedna posádka, no a v nedeľu sa všetci lúčili so slovami, že už teraz sa tešia ako sa o rok sa stretnú znova.  Na stretnutie a ďalší ročník Beskyd rallye sa veľmi tešíme aj my!

Za celý Turzovský veterán club Rebeka Dostálková

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s